Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit kuid väljakutseid on palju


Prudentia Advisory partner Illar Kaasik ja Asutajate Seltsi juhatuse liige Sten Tamkivi arutlesid Ärilehe peatoimetaja Tanel Saarmann juhitud podcastis Kiirendi, kuidas hinnata kasvuettevõtete väärtuseid. Kiirendi on Express Grupi uus podcastide sari, kus keskendutakse Eesti kasvuettevõtetele.

Prudentia on koostöös Nasdaq Tallinnaga koostanud TOP101 Eesti väärtuslikuma ettevõtte edetabelit alates 2019. aastast, Lätis on Prudentia teinud seda koostöös Nasdaq Riiaga juba 15 aastat.

Eestis sai kasvuettevõtete edulugu alguse 2003. aastal asutatud ja 2011 Microsoftile müüdud Skypest. Täna tegutseb Eestis üle 1000 kasvuettevõtte, kes annavad tööd üle 6000 inimesele. Kõik me teame, et maailmas on toimumas neljas tööstusrevolutsioon mis on toonud kaasa kiire tehnoloogiasektori ettevõtete arengu, mis omakorda mõjutavad praktiliselt kõiki majandussektoreid. Bolt, Wise,Veriff, Scoro, Milrem, Starship, Monese - me oleme kuulnud nendest ettevõtetest. Wise IPO on tulemas hinnanguliselt 5-10 miljardi EUR turuväärtusega.

Kõigest eelnevast tulenevalt on Prudentia seadnud endale eesmärgiks koostada ka kasvuettevõtete väärtuste edetabeli, seda koostöös Asutajate Seltsi ja Nasdaqiga. Arvestades iduettevõtete dünaamilisi arenguid pole see lihtne ülesanne, kuid sügisel saame juba raporteerida kui kaugele oleme sellega jõudnud.

Podcast: https://arileht.delfi.ee/artikkel/93383977/kuula-eestis-soovitakse-kokku-panna-erilist-edetabelit-kuid-valjakutseid-on-palju


Ekspertarvamused

Three-Lithuania-based-companies-lead-the-Baltic-TOP-30-Most-Valuable-Enterprises-list

Tänavust Balti TOP30 kõige väärtuslikumate ettevõtete edetabelit juhivad kolm Leedu ettevõtet

vaata lähemalt
kaarel-ots-from-riches-to-rags-or-what-happened-to-our-rosy-eyeglasses

Kaarel Ots | Kas oleme sattunud Eldoraadost kõrbesse või lihtsalt loobunud roosadest prillidest?

vaata lähemalt
illar-kaasik-Swedbank-wins-TOP-101-but-Infortar-IPO-may-change-things-next-year

Illar Kaasik | Kui Infortar oleks jõudnud teha IPO, kas Swedbank olekski TOP101 võitja?

vaata lähemalt